Węgiel ekogroszek Gorlice

Ekogroszek wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%), małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%) oraz niskiej spiekalności (RI < 10). Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu.

Rozmiary ziaren w zakresie 5-25 mm pozwalają na stosowanie ekogroszku w automatycznych dozownikach węgla. Spalanie ekogroszku w zasilanych automatycznie palnikach retortowych, w porównaniu do spalania w kotłach rusztowych zasilanych ręcznie, powoduje obniżenie zawartości tlenku węgla, węglowodorów aromatycznych, dioksyn, furanów i pyłów w spalinach.

 

Węgiel orzech Jest to typ węgla kamiennego o granulacji wahającej się w przedziale 20-40mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Ponadto należy on do węgli płomiennych, palących się długim i silnie świecącym płomieniem. Niska zawartość siarki (0,7 -1,7%) gwarantuje bardzo dobre spalanie oraz obniża zagrożenie powstawania spieków. Niewielki stopień zanieczyszczeń czyni z tego rodzaju paliwa opał ekologiczny i przyjazny środowisku. Najistotniejszym faktem, który decyduje o tak częstym wybieraniu orzecha przez klientów są wartości opałowe, wyższe niż w przypadku węgli brunatnych.

Zapytaj o aktualną cenę węgla!
Zadzwoń: 18 545 50 50